bezpieczenstwo-kantor-internetowy

Internetowe kantory wymiany walut już od kilku lat sprawnie funkcjonują w Polsce. Stanowią niemałą konkurencję dla instytucji bankowych oraz kantorów stacjonarnych, ponieważ zwykle oferują korzystniejsze kursy oraz stały, niski spread. Przed skorzystaniem z tego typu usług można mieć jednak pewne obawy. Czy dokonywanie wymiany walutowej online w kantorze internetowym jest bezpieczne?

Bezgotówkowa wymiana walut online

Kantory online oferują bezgotówkową wymianę walut. Dokonanie takiej transakcji wymaga od użytkownika posiadania standardowego rachunku osobistego, a także dodatkowego, walutowego. Drugie konto założyć można w tym samym banku, bądź też wybrać ofertę zapewniającą lepsze warunki – warto jednak upewnić się, czy nie jest wówczas wymagane posiadanie także rachunku złotówkowego. Waluta wymieniana jest w e-kantorze z poziomu panelu użytkownika. Należy się do niego zalogować, a następnie wpisać kwotę wymiany. Na stronie prezentowany jest aktualny kurs, czyli suma przesyłana na konto kantoru w złotówkach. Kiedy przelew zostanie wysłany i zaksięgowany, wystarczy powrócić do panelu użytkownika i potwierdzić dokonanie wymiany. Wówczas na konto walutowe przesyłany jest przelew zwrotny w wybranej walucie.

Opłacalność transakcji dokonywanych w kantorze internetowym

Wymiana pieniędzy w kantorze online jest bardzo opłacalna, zwłaszcza dla osób regularnie posługujących się obcymi walutami przynajmniej kilka razy w roku – np. podczas zagranicznych urlopów. Dzięki niemałej ilości realizowanych dziennie transakcji, kantory internetowe zapewniają użytkownikom bardzo korzystne ceny walut. Wszystkie kursy są na bieżąco aktualizowane, dzięki czemu można je śledzić bezpośrednio na platformie wybranego kantoru. Takie rozwiązanie pozwala również na bezpośrednie dokonanie obliczeń, określających zysk i stratę na wymianie konkretnych kwot. W tym celu wystarczy skorzystać z kalkulatorów dostępnych w serwisach wymiany walut. Nawet pojedyncza transakcja dokonana kantorze internetowym pozwala na zaoszczędzenie do kilkuset złotych, w zależności od wysokości wymienianej kwoty. Wykonanie podobnej operacji na równie korzystnych warunkach nie jest możliwe w banku lub kantorze stacjonarnym.

Bezpieczeństwo wymiany w kantorze internetowym

Dokonując wymiany walut w kantorze naziemnym, wielu użytkowników miewa obawy przed fałszywymi banknotami, manipulacją kursem lub innymi nieuczciwymi praktykami. Skorzystanie z usług kantoru internetowego eliminuje takie ryzyko, ponieważ wszystkie transakcje realizowane są bezgotówkowo. Poszczególne dane podlegają szyfrowaniu i ochronie, a na dodatek działalność kantorów online regulowana jest odpowiednimi ustawami. Aby mieć pewność stuprocentowego bezpieczeństwa transakcji dokonywanych w wybranym kantorze online, warto dokładnie sprawdzić daną firmę. Jej stabilność potwierdza licencja nadana przez Komisję Nadzoru Finansowego, dzięki której świadczone mogą być tego rodzaju usługi płatnicze. Potwierdzeniem wysokiego poziomu bezpieczeństwa wymiany walutowej online są także pozytywne opinie użytkowników.

 

 

Współpraca:
Artykuł powstał przy współpracy z firmą Ekantor.pl – uczciwa wymiana walut online.