hexo druk

Istnieją różne metody uszlachetniania wydruków. Każda z nich służy zabezpieczeniu wydrukowanych materiałów, a także zwiększeniu ich prestiżu. Kiedy warto inwestować w uszlachetnienie wydruków?

Kiedy wydruk warto uszlachetnić?

Niektóre materiały są szczególnie narażone na działanie niekorzystnych warunków zewnętrznych. Plakaty muszą być odporne na działanie promieni słonecznych, ulotki nie mogą ulec zniszczeniu w kontakcie z deszczem, wizytówki nie powinny być poplamione czy podarte. Warto zabezpieczyć te materiały, które są eksponowane na zewnątrz. Dotyczy to zarówno plakatów, banerów, które wiszą w przestrzeni miejskiej, jak i ulotek rozdawanych na ulicy czy materiałów, które są prezentowane podczas wydarzeń plenerowych. Niektóre materiały wymagają uszlachetnienia ze względu na swój wyjątkowy charakter. Uszlachetnianie nie tylko zwiększa fizyczną wytrzymałość wydruków, ale korzystnie wpływa na estetykę wydruku, wygląd kolorów, czy atrakcyjność wizualną.

Uszlachetnianie wydruków folią

Wydruki można uszlachetnić poprzez naniesienie na ich powierzchni specjalnej folii. Na rynku są dostępne różne jej rodzaje. Można wybrać zarówno folię błyszczącą, jak i folię matową. Zasadnicza różnica między nimi polega na sposobie odbijana światła. Folia błyszcząca, jak sama nazwa wskazuje, jest bardziej błyszcząca od matowej. Może się to okazać wadą, szczególnie wtedy, gdy połysk zacznie utrudniać odczytanie informacji zawartych w wydrukowanym materiale. Na rynku dostępna jest również folia satynowa Soft-Touch. Jej wyjątkowy charakter polega na dodatkowych walorach dotykowych. Wydruki pokryte tą folią będą miękkie w dotyku. To rozwiązanie pasuje szczególnie w przypadku materiałów, których dotyka się wielokrotnie, np. katalogów.

Hex Druk – wybiórczy lakier UV

Wydruki można dodatkowo uszlachetnić lakierem UV. Jego specyfika polega na tym, że jest on nakładany wybiórczo, na wybrane fragmenty wydruków. Lakier UV nadaje wybranym miejscom bardzo wysokiego połysku. W miejscach, w których zostanie naniesiony lakier UV, kolory wyglądają inaczej. Można go dowolnie łączyć z folią matową albo satynową. Warto sprawdzić ofertę wybranej drukarni, np. poprzez odwiedzenie strony internetowej https://www.hexdruk.pl i zapoznać się z możliwymi metodami uszlachetniania wydruków. Dzięki wygodnemu formularzowi można sprawdzić jakie metody są odpowiednie dla konkretnego wydruku oraz jaki będzie ich koszt. Skorzystanie z formularza pozwala na oszacowanie kosztów całej inwestycji w szybki i łatwy sposób.