Kocyk dla niemowlaka – jakie włóczki wybrać? Kocyk dla niemowlaka

W sklepach z towarami dziecięcymi można znaleźć niemal wszystko. Piękne kocyki, śpioszki, sweterki i tysiące innych akcesoriów. Jednakże coraz więcej mam stawia na ekologiczne rozwiązania i zamiast kupować kocyk dla swojej pociechy w sklepie postanawiają samodzielnie zrobić go na drutach. Dziś podpowiadamy jaka włóczka będzie najlepsza dla maluszka.

Wełna naturalna

Obecnie w sklepach dostępnych jest wiele różnych włóczek wełnianych. Można przebierać i wybierać wśród setek kolorów czy grubości. Wełna jest bardzo dobrym włóknem i ma wiele zalet. Przede wszystkim wykonane z niej produkty są ciepłe. Nawet cieniutki kocyk wełniany będzie śpiącego malca dobrze ogrzewał. Naturalna wełna jest też bardzo przyjemnym materiałem do dziergania. Do tego jej cena nie przyprawi o zawrót głowy. Niestety wełna ma też kilka wad, których nie można wyeliminować. Przede wszystkim może uczulać. Dlatego z wełnianą odzieżą i akcesoriami, w przypadku niemowląt, należy bardzo uważać. Ponadto niektóre włóczki z naturalnej wełny mogą być szorstkie i gryzące, co może podrażniać skórę malca. Dlatego też zanim wybierzesz wełnę na kocyk dla swojego maleństwa sprawdź czy nie jest on alergikiem i czy wybrana włóczka na pewno nie gryzie.

Bawełna

Bawełna to naturalne włókno, które często pojawia się w domach, gdzie mieszkają malutkie dzieci. To właśnie z niej najczęściej produkowane są śpioszki, kaftaniki oraz inne ubranka dla niemowląt. Poza tym, że bawełna jest w pełni naturalnym włóknem jej zaletą jest również to, że „oddycha”. Odzież bawełniana przepuszcza powietrze i nie powoduje nadmiernego pocenia. Niestety bawełna nie należy do włókien, które dają ciepło. Bawełniany kocyk sprawdzi się podczas letnich spacerów, natomiast zupełnie nie nadaje się na chłodniejsze dni.

Akryl

To sztuczne włókno, które jest bardzo popularne w naszym otoczeniu. Produkuje się z niego swetry, bluzy oraz różne dekoracje do domu. W sprzedaży dostępne są bardzo różne rodzaje akrylowych włóczek. Można wybierać nie tylko pod względem koloru, ale również ze względu na grubość czy miękkość włóczki. Wśród zalet akrylu jest to, że nie gryzie oraz nie alergizuje. Dla mam ceniących sobie naturę wadą z pewnością będzie fakt, że jest to sztuczne włókno. Trzeba jednak przyznać, że akryl doskonale nadaje się na kocyki dziecięce.

Włóczki mieszane

Na koniec warto wspomnieć o włóczkach mieszanych. Wiele włóczek dostępnych w sprzedaży łączy w sobie włókna sztuczne z naturalnymi. Najczęściej spotyka się włóczki łączące akryl z wełną owczą lub wełną merynosa. Takie połączenie daje wyrobom miękkość i delikatność akrylu oraz właściwości cieplne wełny. Doskonałym tego przykładem są włóczki Liloppi Swing, które nie tylko tworzą miękki i przyjemny w dotyku wyrób ale również wspaniale wyglądają układając się w kocyku w barwny, delikatnie cieniowany wzór.

Ręcznie dziergany kocyk dla maluszka będzie doskonale sprawdzał się przez cały okres spania w łóżeczku. Kiedy malec podrośnie będzie go można wykorzystać chociażby jako okrycie podczas wieczornych seansów filmowych. Bez wątpienia warto zainwestować we włóczkę i samodzielnie zrobić kocyk dla swojego maleństwa.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy ze sklepem Liloppi zajmującym się sprzedażą wełny, włóczek i akcesorów dziewiarskich