niszczarka-do-dokumentow

Metodą na samodzielne pozbycie się niepotrzebnych materiałów papierowych, a także kart kredytowych bądź też płyt CD, są nowoczesne niszczarki. To urządzenia elektroniczne, które można dopasować do indywidualnych potrzeb. 

Jak wybrać niszczarkę do firmy? 

Własnoręczna utylizacja dokumentów jest rozwiązaniem, jeśli nie posiada się przystosowanych do ich przechowywania pojemników bądź też miejsca, przeznaczonego na składowanie niepotrzebnych folderów, płyt CD, kart kredytowych bądź też innych materiałów, zawierających newralgiczne dane firmowe, które nie mogą trafić w niepowołane ręce. Dopasowane do potrzeb przedsiębiorstwa niszczarki do dokumentów są urządzeniami, które powinny być wydajne w działaniu, energooszczędne i łatwe w obsłudze. Sprzęt ten może być dopasowany do potrzeb małych, średnich i dużych firm, z uwzględnieniem ilości dokumentów, które są codziennie lub cyklicznie, poddawane utylizacji. Klienci firmowi, rozważając zakup nowoczesnej niszczarki, mogą zgłosić się do wyspecjalizowanych firm, oferujących sprzedaż detaliczną sprzętu zaliczanego do klasy premium. To niszczarki przeznaczone do utylizacji dokumentacji papierowej, a także różnego typu płyt CD/ DVD, dyskietek plastikowych czy kart kredytowych i innych środków płatniczych. Niszczarki takie są dopasowane do obowiązujących obecnie przepisów, dotyczących bezpiecznego niszczenia dokumentów. Warto zatem wybrać niszczarki zgodne z normami RODO. 

Niszczarka — metoda na pozbycie się zbędnej dokumentacji, kart kredytowych i płyt CD

Sposobem na pozbycie się zalegającej w firmie dokumentacji jest niszczarka zaliczana do wysokiej klasy. Sprzęt ten może być obsługiwany przez wyznaczoną do tego celu osobę. W przypadku dużych przedsiębiorstw można zdecydować się na zakup większej ilości niszczarek, przeznaczonych do utylizacji dokumentów, a także niszczenia różnego typu nośników danych. Przed podjęciem ostatecznej decyzji zakupowej, należy rozważyć kilka podstawowych aspektów, przemawiających za wyborem odpowiedniej niszczarki do dokumentacji firmowej. W przypadku przedsiębiorstw działających na dużą skalę, które generują bardzo duże ilości odpadów papierowych, warto zainwestować w niszczarki, które są w stanie zutylizować do kilkudziesięciu stron jednorazowo. To rozwiązanie, dzięki któremu można zaoszczędzić sporą ilość czasu i energii, jaką trzeba poświęcić na obsługę tego urządzenia. Tego typu niszczarka, wyposażona w podajnik automatyczny, jest sprzętem wydajnym. Do kosza można załadować kilkaset stron. Sprzęt ten działa samoczynnie i poradzi sobie z bardzo dużą ilością materiałów papierowych, które mają być docelowo zutylizowane. 

Niszczarki z pojemnikiem na ścinki o różnej wielkości 

W sprzedaży detalicznej znajdują się także niszczarki, które są w stanie pomieścić sporą ilość litrów ścinek. Mogą one posiadać  dużej wielkości pojemniki, co pozwala na rzadsze opróżnianie ich. W przypadku małych przedsiębiorstw, można zdecydować się na niewielkie niszczarki z pojemnikiem, który pomieści kilka litrów ścinek. Warto uwzględnić także powierzchnię użytkową, jaką posiada biuro bądź pomieszczenia, w których docelowo mają znajdować się niszczarki. Osoby prowadzące jednoosobowe działalności gospodarcze nie muszą dysponować bardzo dużymi niszczarkami, które zajmują sporo wolnej przestrzeni. W przypadku przedsiębiorstw działających na dużą skalę, przydatne będą niszczarki wyposażone w duże pojemniki, które są w stanie zgromadzić jednorazowo do kilkadziesiąt litrów odpadów papierowych. Większy kosz, w który wyposażona jest nowoczesna niszczarka, zajmuje dodatkowe miejsce. Dlatego też jest to rozwiązanie dedykowane osobom dysponującym sporymi pomieszczeniami biurowymi, wyposażonymi w zaawansowany technologicznie park maszynowy w formie sprzętu biurowego. Niszczarki mogą być dobierane również z uwzględnieniem ich parametrów technicznych w postaci cichej pracy, funkcji cofania, a także poziomów bezpieczeństwa, względem utylizacji dokumentów firmowych

 

Wybór odpowiedniej niszczarki powinien być podyktowany przede wszystkim indywidualnymi potrzebami przedsiębiorstwa. To sprzęt, dzięki któremu można pozbyć się zalegających w firmie dokumentów, zarówno tych ścisłego zarachowania, jak i materiałów niskiego ryzyka, zawierających dane wewnętrzne.