lakierowanie typu SPOT

Dla wielu kierowców rysy, przetarcia albo wgniecenia na samochodzie są dobrze znane. Mogą się pojawić wszędzie, bardzo często bez naszej winy. Samochód, będący dla większości codziennym środkiem transportu, musiał w razie chęci pozbycia się któregoś z opisywanych defektów, zostać odstawiony do warsztatu. Trzeba oczywiście również pamiętać o niemałych kosztach naprawy takiego pojazdu.

Często by takie auto powróciło do stanu sprzed usterki, trafiało w ręce kilku specjalistów. Mogli nimi być np. lakiernik, blacharz. Takie usuwanie wad stanowiło długi oraz podzielony na wiele etapów proces. W sytuacji, gdy samochód jest niezbędnym środkiem komunikacji w naszym codziennym życiu: do pracy, na uczelnię czy inne miejsca, pozostawienie go na kilka dni u fachowca było dużym problemem. W pewnym czasie pojawiła się jednak inna opcja. Ten nowy typ lakierowania to SPOT, bardzo różniący się od już znanego.

Czym jest lakierowanie typu SPOT?

Technologia lakierowania SPOT daje możliwość lakierowania tylko fragmentu uszkodzonego elementu bez przymusu rozbierania całości. Istotne jest w tym wypadku dokładne i właściwe cieniowanie powierzchni granicznych w danym jednym elemencie. Ważne jest przy tym by różnica pomiędzy nowym, lakierowanym fragmentem a tą częścią, która nie jest pokryta tym samym lakierem, była niedostrzegalna. Znaczące jest by rezultat tej pracy był długotrwały. Dobrze zatem oprócz zdecydowania się na tego typu rozwiązanie jest poszukanie dobrego specjalisty. Niedokładne i robione w pośpiechu lakierowanie typu SPOT może nie dać oczekiwanego zadowolenia klientowi. Jednak większość specjalistów wykonujących tą usługę dobrze wykonuje tego typu lakierowanie. Precyzując w jakich dokładnie sytuacjach, uszczerbkach sprawdzi się ta technologia to na pewno: przy uszkodzeniach na klamkach, listwach, rysach na zderzaku, powierzchniach lakierowanych, otarciach obudowy lusterka będącego na zewnątrz, na błotniku czy drzwiach. Polecana jest również dla uszkodzeń do wartości 3,5 cm oraz najwięcej jednym zepsuciu na element.

Dlaczego warto skorzystać z przedstawionego lakierowania?

Dla każdego kierowcy w przypadku naprawy jakiś usterek w samochodzie najistotniejszą z kwestii jest cena usunięcia wady. Przy tym typu lakierowania to właśnie ona stanowi największą zaletę. Może być nawet 60% mniejsza od najpopularniejszej naprawy lakierniczej. Do kolejnych plusów zalicza się czas naprawy, będący o wiele krótszy, ponieważ używa się kompletnie innej technologii. Inną z zalet jest nadanie samochodowi odmienionego wyglądu, gdyż usuwamy różnicę między wadą a resztą samochodu. Przy tego typu technologii niewielkie szkody parkingowe albo uszkodzenia nie będą już problemem. Dobrze jest znać więc tego typu rozwiązanie, gdyż niestety rysy, przetarcia, wgniecenia samochodu są naprawdę częstymi kłopotami dla posiadaczy tzw. czterech kółek. Cena, czas wykonania i przywrócenie dobrego wyglądu to najważniejsze zalety lakierowania typu SPOT.

Autor artykułu
Artykuł został przygotowany przy współpracy z firmą fastserv.pl – warsztatem samochodowym z Poznania.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *