Alfa Romeo Giulia

Kiedy w 2016 roku Giulia wyjeżdżała na europejskie drogi, nikt nie mógł się nadziwić, jak wiele dobrego twórcy modelu podarowali nam do tego, aby cieszyć się znakomitą jazdą. Ta ślicznotka w mig zdobyła serca kierowców – nawet tych, którzy początkowo nie czuli się przekonani. Tak naprawdę Alfa Romeo to coś więcej, niż tylko ładna buzia – to naprawdę drapieżny przeciwnik!

Luksus w sportowym wydaniu

Wystarczy wypowiedzieć to imię i już wiemy, czego się spodziewać – dynamicznego samochodu o luksusowej sylwetce, dopieszczonym wnętrzu i sportową duszą. Auto, dzięki sztywniejszemu zawieszeniu i ciekawych opcjach silnikowych, stało się odpowiedzią na oczekiwania tych, który cenią rozwiązania Alfy Romeo, ale jednocześnie pragną wkroczyć do świata, w którym adrenalina gra pierwsze skrzypce.

Już od dwóch lat Gulia z gracją porusza się po naszych drogach, stając się niemal autem kultowym. Zawdzięcza to oczywiście oryginalnemu wyglądowi, nad którym włoscy projektanci pracowali wiele lat – dzięki temu dziś nie sposób pomylić Alfy z żadną inną marką. Od dwóch lat także mamy do czynienia z modelem, który idealnie wpisuje się w potrzeby współczesnego kierowcy lubiącego mieć wszystko pod kontrolą, chcącego poruszać się luksusowym samochodem gładko, ale zarazem z pazurem.

Moc, która tylko czeka na sygnał

Alfa Romeo Giulia dostępna jest w dwóch wersjach silnikowych, wspomaganych przez unikatowy system D.N.A. Jedną z opcji jest silnik 2.2 Turbo Diesel o mocy 150 KM w układzie wtryskowym, zaopatrzony w manualną (6-biegową) lub automatyczną (8-biegową) skrzynię biegów. Druga jednostka to silnik benzynowy z turbosprężarką 2.0 Turbo o sile 200 KM, zaopatrzony w 8-biegową automatyczną skrzynię biegów oraz elektrohydrauliczny system kontroli zaworów MultiAir. Oba wyjścia nie pozostają bez znaczenia dla jakości jazdy. Giulia to nie tylko luksusowe nadwozie i dopieszczone wnętrze, ale także niezwykła moc, która tylko czeka, aby dać jej nieco swobody.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *