Alfa Romeo SUV

Jak to możliwe, że Alfie Romeo udało się stworzyć SUV-a, który uzyskał aż 5 gwiazdek w w testach Euro NCAP, a do tego znakomicie się prowadzi? To zasługa wieloletniego doświadczenia w tworzeniu samochodów skrojonych na miarę kierowców ceniących nowoczesne i sprawdzone rozwiązania techniczne. Warto poznać je bliżej.

Auto na piątkę!

Alfa Romeo Stelvio to SUV wyjątkowy pod wieloma względami. Pierwsze, co wyraźnie rzuca się w oczy, to masywna sylwetka, pozostająca jednocześnie charakterystyczna dla włoskiej stylistyki, z którą zdążyliśmy się już obyć. Pozostałe walory również dotyczą stylistyki, szczególnie wnętrza, które zachowano w dość minimalistycznej formie, aby dać kierowcy jak najwięcej skupienia i radości z jazdy. Jednak tym, co najcenniejsze i zarazem najciekawsze, pozostaje bezpieczeństwo – a dokładniej wszystko to, co składa się na pewne prowadzenie samochodu w warunkach miejskich i pozamiejskich.

Najnowsze rozwiązania w zakresie bezpieczeństwa

Pięć gwiazdek w ocenie Euro NCAP to nie lada wyróżnienie, które przysługuje niewielu. Ale to nie wszystko. Stelvio osiągnął również imponujący wynik 97 proc. w zakresie ochrony osób dorosłych podróżujących samochodem. Wartości te oznaczają, że twórcy włożyli naprawdę sporo wysiłku w to, aby pierwszy SUV od Alfy Romeo okazał się wyborem nie tylko znakomicie dopasowanym do możliwości jezdnych kierowcy, ale także zapewniającym ochronę kierowcy i pasażerom w każdych warunkach. Tak świetne wyniki nie wzięły się jednak znikąd.

Elementem gwarantującym tak wysoki poziom bezpieczeństwa w nowym Stelvio jest konstrukcja nadwozia, wsparta obecnością innowacyjnych systemów bezpieczeństwa ostrzegających przed sytuacją na drodze oraz czuwających nad komfortową jazdą. Kontrola zjazdu (HDC), zintegrowany system hamulcowy, system awaryjnego hamowania (AEB) czy ostrzeganie przed niezamierzoną zmianą pasa ruchu (LDW) to tylko część proponowanych przez Alfę Romeo rozwiązań, na które warto postawić.