dietetyk

Otyłość to jedna z chorób cywilizacyjnych. Większość z nas albo doświadczyła jej sama, albo zna kogoś, kto już walczył z tą przypadłością. A walka to ciężka i nierówna. I w pewnym momencie musi paść to przerażające słowo – dieta. Rzucamy się w otchłań Internetu i szukamy. Wybór jest olbrzymi, próbujemy jednej – nie, to nie dla nas – próbujemy kolejnej i tak gdzieś przy czwartej ogarnia nas rezygnacja. A wystarczy przecież skorzystać z porad eksperta. Co takiego specjalista do spraw żywienia oferuje nam, czego nie możemy zrobić sami.

Wywiad i badania

Na początku jest zwykła rozmowa, nasz tryb życia, charakter pracy, którą wykonujemy, jak spędzamy czas wolny itp. Następnie musimy zrobić podstawowe badania, większość na miejscu. Dowiemy się m. in. ile wody zalega w naszym organizmie i jaka jest grubość naszej tkanki tłuszczowej. Wszystko to służyć ma sprawie najważniejszej – ułożeniu naszego jadłospisu.

Ugotuj to sam

Spokojnie, nie będziemy się głodzić, będziemy jeść i to całkiem smacznie i to, co lubimy choć w nieco mniejszych ilościach niż zwykle. Jeśli nie przepadamy za np. kaszami, powiedzmy, a z pewnością zostanie to uwzględnione. Jedyny szkopuł jest w tym, że sami będziemy musieli sobie gotować (istnieją już co prawda firmy, które zrobią to za nas, ale ani to wygodne ani zapewne tanie). Dietetyk wręczy nam gotowe przepisy na każdy posiłek dziennie, najczęściej po kilka do wyboru. Spokojnie, nie trzeba być Makłowiczem, to będzie proste gotowanie… i do dzieła.
Widzimy się za miesiąc

Regularne wizyty kontrolne wejdą nam szybko w krew, tak jak codzienne stawanie na wadze. Na początek nie oczekujmy zbyt gwałtownych spadków cyferek na wyświetlaczu. Nie o to chodzi, by jak najszybciej stracić te zbędne kilogramy, ale by robić to w sposób zrównoważony i optymalny. Wszystkiego zresztą dowiemy się od naszego specjalisty. Na pewno zdarzą nam się też chwile zwątpienia i małe grzeszki podczas uroczystości rodzinnych czy świąt. I ok., jesteśmy tylko ludźmi, ale miejmy cywilną odwagę, by się do tego przyznać. To nic strasznego, bo jeśli będziemy w dalszym ciągu konsekwentni i uparci, osiągniemy cel.
Jak widzimy różnica pomiędzy samodzielnym odchudzaniem, a prowadzeniem przez dietetyka jest kolosalna. Tylko on jest w stanie zaoferować nam kompleksową i fachową pomoc.