kosmetyki

Każda kobieta marzy o idealnym wyglądzie, zwłaszcza latem, gdy coraz większe partie ciała będzie można odsłonić. Często wymarzony wygląd kojarzy się z dużym nakładem pieniędzy, ponieważ podziwiane przez nas gwiazdy show biznesu chętnie opowiadają o stosowanych przez nie zabiegach kosmetycznych, upiększających ich wdzięki. Nie każda kobieta może sobie jednak pozwolić na kosztowne zabiegi polecane przez sławne osoby. Z drugiej strony nie ma takiej potrzeby. Natura tak szczodrze obdarowała nas swoimi darami, że bez problemu można wykonywać w domu pielęgnację kosmetykami wykonanymi własnoręcznie. Oprócz niepodważalnej zalety takich środków, czyli ich ceny, są one także naturalne, przez co wpisują się w aktualne trendy.

Na problemy z zaskórnikami.

Zwłaszcza młode osoby, borykające się z tłusta cerą, cierpią z powodu nieestetycznych zaskórników. Jest kilka prostych metod, które przy regularnym stosowaniu działają cuda. Na delikatniejsze formy zaskórników można przygotować plastry z białek kurzych. Białko z jednego jajka należy roztrzepać w miseczce do płynnej konsystencji i nałożyć na odpowiednie partie skóry. Następnie na pokrytą białkiem skórę położyć jedną warstwę chusteczki jednorazowej, która przyklei się do twarzy. Po zaschnięciu stworzony plaster należy oderwać i zmyć twarz. Skóra będzie delikatnie ściągnięta, więc po zabiegu należy ją nawilżyć. Inną wersją domowych plastrów są te wykonane z węgla aktywnego. Węgiel dostępny jest w aptekach w postaci kapsułek lub tabletek. Jedną porcję należy wymieszać z łyżeczką żelatyny i dwiema łyżeczkami wody. Nałożyć na twarz i po pół godzinie zrywać jak plastry. Efekt jest mocniejszy niż  w przypadku kurzych białek, ale podobnie jak wcześniej należy skórę nawilżyć.

Niecodzienny szampon.

Aby cieszyć się pięknymi, lśniącymi włosami należy wymyć je mąką razową. Im wyższy typ mąki, tym lepiej dla struktury włosa. Kilka łyżek mąki należy wymieszać z wodą, aby uzyskać nieco gęstą konsystencję, a następnie umyć nią włosy. Po tej mieszance włosy staja się gładkie i pięknie błyszczą.