fale radiowe w modelowaniu sylwetki

W ofertach gabinetów kosmetycznych znajdziemy obecnie szereg zabiegów, w których wykorzystuje się fale radiowe. Często takie kuracje kojarzą się z niwelowaniem różnych niedoskonałości skóry, m.in. cieni pod oczami, drobnych zmarszczek czy zwiotczenia. Okazuje się jednak, że fale radiowe można też zastosować w celu zredukowania tkanki tłuszczowej oraz wymodelowania sylwetki, np. w okolicach brzucha.

Walka ze zbędnymi kilogramami nigdy nie należy do łatwych. Mnóstwo wyrzeczeń każdego dnia, godziny spędzone na siłowni, ścisła dieta… W wielu przypadkach przynosi to zadowalające rezultaty, a cały wysiłek na pewno nie idzie na marne. Co jednak w sytuacji, gdy zlokalizowany miejscowo nadmiar tkanki tłuszczowej jest oporny na ćwiczenia fizyczne oraz lekkostrawną dietę? W takich okolicznościach warto pomyśleć o gabinetowej kuracji wyszczuplającej, np. zabiegach z falami radiowymi (RF). Wspomniana metoda wspomoże walkę ze zbędnymi kilogramami, a przy okazji zapewni ujędrnienie wybranych partii ciała.

W czym tkwi sekret tej kuracji?

Do gabinetowych zabiegów wyszczuplających i modelujących wykorzystywane są różnego rodzaju urządzenia. W tym przypadku kluczowe jest działanie technologii, która emituje fale radiowe (RF) o wysokiej częstotliwości. Pisząc w dużym skrócie, ich zastosowanie skutkuje wytworzeniem ciepła – zarówno w naskórku, jak i skórze właściwej oraz tkance podskórnej. Równocześnie jednak, fale radiowe nie wpływają negatywnie na naczynia krwionośne, mięśnie czy nerwy. Zamiast tego, ich działanie prowadzi do lipolizy, czyli rozkładu komórek tłuszczowych. Ponadto, ciepło wytwarzane podczas zabiegu stymuluje krążenie krwi oraz metabolizm. To z kolei przyczynia się do szybszego wydalania rozbitych komórek tłuszczowych z organizmu.

 

Fale radiowe w zabiegach wyszczuplających i modelujących
 

Takie działanie fal radiowych sprawdza się znakomicie przy redukowaniu zbędnych kilogramów w okolicach brzucha. Kurację odchudzającą z użyciem RF można też z powodzeniem zastosować w przypadku nadmiaru tkanki tłuszczowej w innych obszarach ciała, np. na udach, biodrach bądź pośladkach. Dodatkowo, podczas zabiegu podgrzewane są włókna kolagenowe, co prowadzi zarówno do odnowienia ich struktury, jak i do przywrócenia skórze naturalnego napięcia. Dzięki temu fale radiowe mają także działanie modelujące.

Przygotowania do zabiegu i zalecana seria

Przystąpienie do kuracji z falami radiowymi (RF) nie wiąże się z wielkimi przygotowaniami. Na pewno trzeba pamiętać o tym, aby przed wizytą w gabinecie zrezygnować z czynności, które mogą niepotrzebnie podrażnić skórę. Dlatego wysoce niewskazane jest wtedy m.in. opalanie się na słońcu bądź w solarium, jak również wykonywanie zabiegów o silnym działaniu złuszczającym. Ponadto, taka kuracja wyszczuplająco-modelująca obejmuje zazwyczaj od 5 do 10 spotkań w gabinecie, odbywanych w odstępach do 10-14 dni. Z pewnością warto to uwzględnić przed wyborem fal radiowych. Częstotliwość i liczba zabiegów są ustalane z kosmetologiem, natomiast przestrzeganie programu kuracji ma ogromny wpływ na efekty końcowe. Przykładowo: zbyt duże odstępy pomiędzy kolejnymi wizytami mogą się przyczynić do osiągnięcia mniej zadowalających rezultatów.

Kto może skorzystać z fal radiowych na brzuch?

Z wyszczuplania i modelowania wybranych partii ciała, np. okolic brzucha, mogą skorzystać wyłącznie osoby, u których nie zostaną stwierdzone żadne przeciwwskazania. Z oczywistych względów fale radiowe nie są dostępne dla kobiet w ciąży. Z kuracji tej nie można też skorzystać przez kilka miesięcy po porodzie, w trakcie okresu laktacji. Ponadto, do istotnych przeciwwskazań zalicza się: przyjmowanie antybiotyków i leków rozrzedzających krew, miesiączkę, tarczycę, nadciśnienie, epilepsję oraz stany bakteryjne, grzybiczne i wirusowe.

Źródło artykułu o falach radiowych: gabinet Qclinique.