Golenie twarzy Kobiet

Ostatnio, coraz większą popularność zyskuje dość kontrowersyjny zabieg upiększający dla kobiet. Otóż panie zaczęły podkradać swoim mężczyznom maszynki do golenia, aby usunąć włoski ze swojej twarzy. Zastanawiacie się pewnie o jakie włoski chodzi?

Niewielkie ale kłopotliwe

Zdecydowaną większość ludzkiego ciała pokrywają włosy. Nie inaczej jest w przypadku twarzy, zarówno u mężczyzn jak i u kobiet. Różnica polega jednak na ich ilości i przede wszystkim grubości owłosienia. U pań mamy raczej do czynienia z meszkiem, widocznym zaledwie pod odpowiednim kątem. Zatem po co usuwać coś tak nieznacznego i dodawać sobie pielęgnacyjnych obowiązków? Niestety, przy użyciu makijażu, a w szczególności pudru, nawet najmniejsze włoski mogą stać się widoczne. Ponadto, stosowanie maszynki pozwala nam usunąć zrogowaciały naskórek i pozostawia skórę idealnie gładką. Pozbycie się efektu cery zwanej „brzoskwinką” pomoże nam także odpowiednio odżywić skórę, ponieważ wklepywane w nią kosmetyki będą się lepiej wchłaniać.

Pod czujnym okiem eksperta

Niestety, codzienne stosowanie maszynki może mieć także zgubne efekty dla naszej skóry. Podrażnienia, zacięcia, wrastające włoski czy nawet zapalenie mieszka włosowego sprawią, że ostateczny efekt będzie skrajnie różny od oczekiwanego. Właśnie dlatego, dla wszystkich pań, które chciałyby sprawdzić zbawienny wpływ usuwania włosków z twarzy, stworzono dermaplaning. Jest to profesjonalny zabieg wykonywany przez przeszkolone osoby w gabinetach kosmetycznych. Polega on na zdrapywaniu naskórka przy użyciu specjalnego narzędzia podobnego do nożyka.  Dzięki temu uzyskujemy zarówno efekt peelingu jak i pozbywamy się niechcianych włosków.

Moda a rzeczywistość

Czy w takim razie od teraz zarówno mężczyźni jak i kobiety będą zaczynać swój dzień od golenia twarzy? Ciężko powiedzieć. Panie, które zdecydowały się na ten zabieg chwalą go za efekty. Jednakże, dla większości osób depilacja twarzy jednoznacznie kojarzy się z męskim rytuałem. Czas pokaże czy do swojej codzienności zaadaptują go również panie.